• Betűméret Betűméret csökkentése Betűméret csökkentése Betűméret növelése Betűméret növelése

Vácra marad a döntés

MARICSEK RACING TEAM – IV. CYEB Tatabánya Rallye, 2013. augusztus 10-11.

Vincze Márton – Kovács Attila, Mitsubishi Lancer Evo IX

A Rali Túra Egylet határozatának értelmében a XIII. GARMIN Rallye maximális, 20 pontszámát Vincze Mártonnak ítélték.  A Maricsek Racing Team pilótája ezzel még tovább tudta növelni előnyét a pontállásban, s már Tatabányán eldönthette volna egy jó szerepléssel a 2013-as bajnoki cím sorsát. A Vincze-Kovács duó azonban a 4. pozícióban zárta a IV. CYEB Tatabánya Rallyet, így a szeptemberi záró fordulóig várnunk kell a bajnokavatásra.

Vincze Márton: Hangulatos rendezvény részesei lehettünk a hétvégén, ahol nagyon jól éreztem magamat. A Tatabánya és környéki pályákon élvezet volt autózni, és szerencsére a fehéraszfalt sem csúszott annyira, mint amire számítottam.

Ádámmal most nem tudtuk felvenni a versenyt, viszont folyamatos adok-kapok helyzet állt elő Ifj. Vincze Ferenccel és Cseh Vilmossal. A futam végéig meg tudtam őrizni a második helyemet, ám aztán jött a fekete leves… Volt egy korai rajtom, amiért megbüntettek 10 másodpercre, illetve az utolsó gyorsasági szakaszon megütöttem a futóművet, amivel újabb 5 másodpercet zsebeltem be. Hiába választott el addig 9 tizedmásodperc Ferkótól, az incidens miatt tovább nőtt a hátrányom, s visszacsúsztam a 4. pozícióba. Ha Ifj. Vincze előtt végeztünk volna, akkor már úgy jöhettem volna haza Tatabányáról, hogy megvan a bajnoki címem, s Vácon hátradőlhettem volna. Egyáltalán nem vagyok elkeseredve, 4. helyezett még úgy sem voltam. Még ezek után is nagy a pontelőnyöm, viszont komoly felkészülés fogja megelőzni az utolsó bajnoki fordulót, ahol ismét nyomnom kell majd a gázpedált, ahogy a csövön kifér…

Partnereinknek köszönjük az együttműködést:

Sajtófőnök: Horváth Judit – www.maricsekteam.hu; Tel.: 30/533-9099; E-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.